Vă invităm în TINDA CRĂCIUNULUI!

Se apropie sărbătorile, iar copiii din parohia noastră se gătesc, ca în fiecare an, să ne vestească Naşterea Domnului. Colinde, poezii, veşminte alese,  magi şi stele, păstori cu oi şi staul cu boi, brazi falnici şi stejari bătrâni, râsete şi clinchet de zurgălăi... sunt doar câteva din surprizele pe care aceşti copii le pregătesc de zor pentru spectacolul Tinda Crăciunului 2013.

Anul acesta, programul artistic va fi unul deosebit, ce va conţine atât colinde, cât şi scenete specifice acestei sărbători.

Vă invităm, aşadar, în data de 22 decembrie, orele 17.00, să ne bucurăm împreună de sărbătoarea Crăciunului!

SPECTACOLUL VA AVEA LOC ÎN BISERICĂ!

 

Pentru susținerea parohiei noastre,
pot fi făcute donații în contul deschis la
Banca Comercială Română
RO51RNCB0069148788880001
BIC / SWIFT = RNCB RO BU
CUI 13137906